Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7292067



*

nr 729 2067


Gunnar Allvar

(1922-2003), Sverige


Färglitografi , Gunnar Allvar (1922-2003), Landskap, motivets mått: 40 x 50


Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 december 2011
kl 17:30:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/11 14:11:18 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gunnar Allvar

Gunnar Allvar, född 1922 i Enviken, Dalarna, död 2003 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker.

Läs mer om Gunnar Allvar
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar allvar landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr